Kelepçe Ürünleri

Kısa Trifonlu Kelepçe

Standart Trifonlu Kelepçeler boruların yatay / duzey şekilde duvara, tavana ve zemine monte edilerek sabitleme işleminde kullanılır. Trifonlu kelepçe montajında M10 plastik dübel kullanılmalıdır. Yıldız Başlı Kombi Vidaları sayesinde güvenli ve kolay bağlantı imkanı. Üzerine kullanılan EPDM lastiği, termal genleşmeyi kısmen emer, sistemdeki titreşimi sönümler, 15 dB’e kadar ses dönüşümü sağlar. 8-10 Mikron aralığındaki çinko kaplamasıyla paslanmaya,özel kauçuk lastiğiyle DIN 53509 şartlarına dayanıklıdır (suya,glikollere, asitlere ve bazlara karşı).

Uzun Trifonlu Kelepçe

Uzun Trifonlu Kelepçeler boruların yatay/ dikey şekilde duvara, tavana veya zemine montajında kullanılır. Borular uygulanan zemin uzaklığına göre sabitlenir. Trifonlu kelepçe montajında M10 plastik dübel kullanılmalıdır. Yıldız Başlı Kombi Vidaları sayesinde güvenli ve kolay bağlantı imkanı.Üzerine kullanılan EPDM lastiği, termal genleşmeyi kısmen emer, sistemdeki titreşimi sönümler, 15 dB’e kadar ses dönüşümü sağlar. 8-10 Mikron aralığındaki çinko kaplamasıyla paslanmaya,özel kauçuk lastiğiyle DIN 53509 şartlarına dayanıklıdır (suya,glikollere, asitlere ve bazlara karşı).

Somunlu Kelepçe

Somunlu Kelepçeler boruların yatay/dikey şekilde duvara, tavana veya zemine monte edilerek sabitlenmesi işleminde kullanılır. Somunlu Kelepçe sabitleme işlemi rod ve çelik dübel kullanılarak yapılır. Yıldız Başlı Kombi Vidaları sayesinde güvenli ve kolay bağlantı imkanı. Üzerine kullanılan EPDM lastiği, termal genleşmeyi kısmen emer, sistemdeki titreşimi sönümler, 15 dB’e kadar ses dönüşümü sağlar. 8-10 Mikron aralığındaki çinko kaplamasıyla paslanmaya,özel kauçuk lastiğiyle DIN 53509 şartlarına dayanıklıdır (suya,glikollere, asitlere ve bazlara karşı).

Sprink Kelepçe

Sprinkler Kelepçe Sprinkler Kelepçe izolesiz boru askı elemanıdır. Boruların sabitlenmesine değil, yüzeye yatay olarak serbest asılmasında kullanılır. Asma Yüksekliği kullanılan rotlarla ayarlanır. Sprinkler Kelepçe paslanmaya karşı 8-10 mikron kaplıdır.

Ağır Yük Kafalı Kelepçe

• Ağır yük kelepçeleri duvara, tavana veya zemine monte edilerek boruların sabitleme işlemlerinde kullanılır.
• Ağır yük kelepçeleri etli (ağır) borulu tesisatlarında kullanılır.
• Kafalı kelepçe sabitleme işlemi rot&çelik dübel kullanılarak yapılır.
• Kafası sayesinde kolay montaj ve bağlantı deliğinin oval olması nedeniyle merkezleme imkanı sağlar.
• EPDM izole lastiğiyle sistemdeki titreşimi sönümler 15 dB'ye kadar ses düşümü sağlar. • 8-10 Mikron aralığındaki çinko kaplamasıyla paslanmaya karşı korumalıdır.

Ağır Yük Somunlu Kelepçe

• Ağır yük kelepçeleri duvara, tavana veya zemine monte edilerek boruların sabitleme işlemlerinde kullanılır.
• Ağır yük kelepçeleri etli (ağır) borulu tesisatlarında kullanılır.
• Somunlu kelepçe sabitleme işlemi rot&çelik dübel kullanılarak yapılır.
• EPDM izole lastiğiyle sistemdeki titreşimi sönümler 15 dB'ye kadar ses düşümü sağlar. • 8-10 Mikron aralığındaki çinko kaplamasıyla paslanmaya özel kauçuk lastiğiyle DIN 53509 şartlarına dayanıklıdır. (Suya, glikollere, asitlere ve bazlara)

PVC Kelepçe

P.V.C. Kelepçeleri P.V.C ve atık su borularının yatay/dikey şekilde duvara, tavana ve zemine monte edilerek sabitleme işleminde kullanılır. P.V.C. Kelepçe sabitleme işlemi rod ve çelik dübel kullanılarak yapılır. Yıldız Başlı Kombi Vidaları sayesinde güvenli ve kolay bağlantı imkanı. Kafası sayesinde kolay montaj ve bağlantı deşiğinin oval olması nedeniyle merkezleme imkanı sağlar. Üzerine kullanılan EPDM lastiği, termal genleşmeyi kısmen emer, sistemdeki titreşimi sönümler, 15 dB’e kadar ses dönüşümü sağlar. 8-10 Mikron aralığındaki çinko kaplamasıyla paslanmaya,özel kauçuk lastiğiyle DIN 53509 şartlarına dayanıklıdır.(suya,glikollere, asitlere ve bazlara karşı).karşı).

Hortum Kelepçe

Hortum kelepçelerimiz DIN 3017 standardında üretilmekte olup, minimum sıkma gücü ile maksimum sızdırmazlık elde edilmektedir. Özel iç yüzey tasarımı ve köşeleri özel form verilmiş bant yapısı sayesinde kullanıldığı hortuma zarar vermeden uzun süre problemsiz kullanma olanağı sağlamaktadır.

Cırt Kelepçe

Otomobil tesisatlarında, jant kapağı sabitlemede, bir takım eşyaları veya pc kablolarını toplamakta araç elektrik müzik v.b. tesisat kablo aksamlarında kullanacağınız pratik cırt kelepçeler. Profesyonellik gerektirmeyen,kişisel uygulamalı bir ürünüdür. Çalışma Sıcaklığı : -35 °C ila +85 °C

Kollektor Kelepçe

Kollektor Bağlantılar Yatay ve dikey yüzeylere boru sabitleme elemanı olarak kullanılır. Çelik dübel ve rotla sabitlenir. Sıcak, soğuk su ve gaz hatları için kullanılır. Yıldız ve düz ağızlı tornavida kullanabilme özelliği olan kombi vida ile daha kolay ve pratik bağlantı sağlar. Üzerindeki güvenlik pulu, montaj esnasında vidanın düşmesini engeller. Paslanmaya karşı 8–12 mikron çinko kaplıdır. EPDM izole lastiği ile titreşim sönümü yapar ve boruların termal hareketlerine uyum sağlar. İsteğe göre lastiksiz olarak imal edilir.

Ölçüler ZEBRA ve NORMAL

Tekli Kelepçe

• Boruların yüzeye yatay olarak serbest asılması işlemlerinde kullanılır.
• Etli borulu tesisatlarda kullanılır.
• 15-20 Mikron aralığındaki çinko kaplamasıyla paslanmaya karşı korumalıdır.

Ölçüler; 20,25,32

Çiftli Kelepçe

Çiftli Kelepçe Çiftli Kelepçeler birbirine paralel döşenmiş aynı çaptaki boruların yatay ve dikey şekilde duvara, tavana ve zemine monte edilerek sabitlenmesi işleminde kullanılır. Çiftli Kelepçe montajında plastik dübel kullanılmalıdır. Paslanmaya karşı 8-10 Mikron aralıgında çinko kaplıdır.

Ölçüler 20,25,32

Havalandırma Kelepçesi

• Silindirik hava kanallarının montajında kullanılır
• EPDM izole lastiği ile titreşimin sönümlendirilmesi sağlanır
• Paslanmaya karşı üzeri çinko kaplıdır (5-10 mikron)